x

Новиот комесар почна со работа во КФСМ

Новиот комесар за натпреварување во КФСМ, Сречко Хорват, почна со работа.

Хорват е наследник на Лазар Гечевски, кој е сменет од оваа позиција по скандалот во второлигашкиот меч, но и бројните пропусти и незадоволството од неговата работа.

Потписот на Хорват стои во новиот билтен на Федерацијата кој го најавува распоредот на натпреварите за викендов.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата