x

Новиот дрес на Манчестер Сити како мозаик (ФОТО+ВИДЕО)

Манчестер Сити на својата официјална веб-страница објави фотографии од новиот домашен дрес-комплет за следната сезона.

Дресот е изработен во традиционалната сина боја на „граѓаните“, со интересна текстура на мозаик. Шорцевите, како и оваа сезона, ќе бидат бели. Технички спонзор на англискиот клуб е германската компанија Пума.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата