x

Новинар на Eurosport со оригинален коментар за пласманот на Македонија на ЕП

makedonija-radost-10

Пласманот на Македонија на Европското првенство силно одекна во светот на фудбалот. Нашите момци се хит, за победата над Грузија и историскиот момент во Тбилиси ќе се зборува долго време.

Секој на свој начин го пренесе нашето учество на континенталниот собир, а во центарот на вниманието се најде еден новинар на „Eurosport“, кој кратко и јасно пиша.

„Горан Пандев ја однесе Македонија на ЕП 2021, ова е единствената фудбалска приказна која ви е потребна денеска“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата