x

Нова лудост на Марадона: Влезе на терен со автомобил од 200.000 евра (ВИДЕО)

Најнова во низата лудости на некогашната прва ѕвезда на светскиот фудбал, Диего Марадона, е ова возење на полициски автомобил на фудбалски терен. Имено, како што објавија аргентинските весници, актуелниот тренер на Гимназија Ла Плата се појавил на терен со автомобил со полициска ротација и сирена.

Станува збор за возило од марката БМВ вредно околу 200.000 евра.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата