x

Нова луда интервенција на Трајковски, Е.Пелистер има плус шест на полувреме (ВИДЕО)

trajkovski

Е.Пелистер по првото полувреме со Кадетен има водство од шест гола (16-10). Битолчани мечот го отворија со 4-1, со серија од 5-0 поведоа со плус седум 16-9 во 28. минута. Избраниците на Жељко Бабиќ имаа падови, но им дозвлија на гостите да израмнат, а уште помалку да поведат.

Голманскиот тандем Трајковски – Чаневски беше задолжен за мрежата на својот тим, двајцата заедно имат пет интервенции, можеби премлку, ама ниту противникот не даде многу голови.

Трајковски имаше феноменална интервенција при 4-1 за Е.Пелистер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата