x

Нова долга пауза за Игор Алексовски

Екс македонскиот младински репрезентативец и сегашен голман на Шкупи, Игор Алексовски е пред нова долга пауза. Страдаше коленото кое што Алексовски веќе еднаш го оперираше.

Тоа значи дека Алексовски го чека нова долга пауза во која ќе биде повторно подложен на операција, и да се надеваме дека оваа ќе биде поуспешна и засекогаш ќе ги тргне проблемите на голманот.

За потсетување Игор Алексовски е голманот кој беше дел од она златна наша генерација до 21. година која замина на Европското првенство во Полска, и која го оствари досега најголемиот успех на репрезентативен план.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата