x

Нова главоболка: Ковид-19 и во Наполи

elmas-trening

Коронавирусот и натаму е голем проблем во Серија А. Најновите информации кои доаѓаат од оваа земја е дека и во Наполи за кого настапува македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас има позитивни на Ковид-19.

Станува збор за еден фудбалер и еден член на управата, засега не се откриваат нивните имиња.

Новонастаната ситуација може да донесе нови главоболки за селекторот, Игор Ангеловски пред дуелот со Косово.

Ова е второ тестирање во редовите на Наполи, по дуелот со Џенова. Според протоколите ќе следи и трето тестирање, да се надеваме дека Елмас сепак ќе му се приклучи на нашиот најдобар национален тим за пресметката со Косово.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата