x

НИ КОРОНАТА НЕ ГИ СПРЕЧИ – Навивачите се собраа пред Енфилд, овој момент долго се чекаше (фото+видео)

Центарот на Ливерпул гори, а исто е и пред Енфилд каде навивачите на овиј клуб излегоа да ја прослават титулата на својот клуб. После 30 години агонија конечно е ставен крај. Ливерпул е шампион на Англија, 19-ти пат во историјата, а прв пат откако е формираната Премиер лигата. Овој момент мора да се прослави. Па имало корона, немало корона, ова не се пропушта…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата