x

Ниту Прандели не и помага на Фиорентина – тежок пораз од Аталанта, Наполи се „намачи“, Елмас на клупата

napoli-radost-1

Фиорентина го назначи Чезаре Прандели за нов тренер, но тоа не им помага многу, затоа што денеска беа поразени од Аталанта со 3:0. Госенс, Малиновски и Толи стрелаа во мрежата на Фиорентина за победа.

Рома со 1:5 го совлада тимот на Болоња. Наполи се „намачи“ во дуелот со Сампдорија и победи со 2:1 со пресврт. Наполитанците играа без Елмас, кој остана на клупата.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата