x

Никој не е поискрен од Кевин Де Брујн кога станува збор за Меси

de-brujn1

Кевин Де Брујн зборуваше за евентуалното доаѓање на Лионел Меси во Манчестер Сити. И покрај најавите, аргентинскиот фудбалер не успеа да направи трансфер во редовите на „граѓаните“, мораше да остане во каталонскиот тим.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата