x

Николов и Начевски ќе судат на СП Египет

467

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов го продолжуваат континуитетот на настапи на големите натпреварувања.
По Еуро 2020 на кое го судеа финалето, сега се именувани за судии и на Светското првенство 2021 во Египет. За македонската судиска двојка ова е ќе биде шесто Светско првенство по ред. Почнувајќи од 2011 Шведска, на сите досега мундијали беа ниминирани.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата