x

Не помогна „фластерот“ на Швајцарија, бомба на Лазаров (ВИДЕО)

kire-lazarov

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одново беше најдобар стрелец. По 11 погодоци против Финска, Кире вечерва запиша шест погодоци и покрај тоа што Швајцарија се обиде со „фластер“ неутрализира.

Токму во првиот дел кога Лазаров се обидуваше да се ослободи од противничкиот ракометар постигна феноменален погодок за 10-10 на одморот.

Погледнете ја акцијата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата