Хрватската поп везда Северина Којиќ е во брак со Игор Којиќ, син на фолк пејачот Драган Којиќ Кеба од 2015 година, но таа пред него беше во врска со неколку мажи кои се познати во јавноста.

Пред актуелниот брак со Игор Којиќ  кој сега е на „стаклени нозе“, како и опној првиот, пропаднатиот со бизнисменот Милан Поповиќ со кого го имаат и синчето, многумина заборавија дека Северина во текот на деведесеттите се забавуваше со Ален Марин вокалниот солист на хрватската група „Којоти“ .

Тој бил лудо заљубен во неа, а потоа следувал студен туш за пејачот!  „Којотот“ поминал неславно!

Според медиумите, нивната љубовна врска била кратка и бурна, а Ален бил првиот маж што и ја побарал раката на сексапилната Хрватка.

„Таа е популарна и харизматична личност. Премногу е грубо да се каже дека медиумите ме стигматизираа заради неа, но тие се однесуваа како таа да ги изневерува со мене“ – изјавил во една прилика Ален Марин.