x

Не е идеално во тимот на Барса: Куман пред целиот тим го критикувал младиот фудбалер

kuman

Тренерот на Барселона, го обвини Рики Пуич за издавање на информации од соблекувалната на Барса, и тоа пред целиот тим.

„Ел Паис“ тврди дека 21-годишниот играч кој Куман му рече да најде нов клуб по превземањето на Барселона, затоа што нема да добие соодветна минутажа. Разговорот меѓу Куман и Пуич  набрзо излегол во јавноста, а тоа нималку не му се допаднало на холандскиот тренер.

По доаѓањето на Куман, од Барса заминаа Суарез, Ракитиќ, Видал, а исто така наводно Холанѓанецот имал несогласувања и со Гризман.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата