x

Не е безбедно да се игра ракомет: ИХФ го одложи Супер Глоуб

Светската ракометна федерација го одложи Супер Глоуб турнирот, кој требаше да одржи од 6. до 10. октомври во Саудиска Арабија. Причината е позната, ситуацијата со пандемијата коронавирус, засега не дозволува да се одржат големите натпреварувања.

Од ИХФ нема да се откажат да се одржи неофицијалното светско клупско натпреварување, во зависност од ситуацијата со „Ковид-19“, но и слободните термини ќе излезат со нов датум.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата