x

Нејмар сам го победи Лил и се помоли за Коби (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ вечерва на гостувањето кај Лил во меч од 21. коло од француската Ла Лига славеа со 2:0. Стрелец на двата гола беше Бразилецот Нејмар, кој по еден од погодоците отиде на работ на игралиштето и покажа бр. 24 со рацете и се поклони во чест на Коби Брајант, легендата на НБА лигата која го загуби животот во хеликоптерска несреќа.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата