x

Нехар Садики со трансфер на Малта

sadiki

Досегашниот стопер на тимот на Ренова, и Македонски младински репрезентативец Нехар Садики ќе ја продолжи својата кариера во шампионатот на Малта.

Дефанзивецот станува дел од тимот на Хармун кој е дел нормално од најдоброто фудбалски друштво на оваа земја.

Фудбалот на Малта е во подем, голем број на екипи се во потрага по квалитетни засилувања, па ете една он нив се реши да го ангажира и Садики. Тој не е прв Македонски интернационалец кој ќе игра во шампионатот на Малта, а во иднина сигурно ќе ги има уште повеќе.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата