x

Несторовски го посвети голот на свој соиграч

Илија Несторовски беше стрелец на еден од двата гола во победата на Удинезе на гостувањето кај Рома синоќа. Македонскиот напаѓач влезе во второто полувреме и на убава асистенција на Де Паул ја затресе мрежата на домашниот тим.

За Удинезе ТВ тој даде коментар за настапот го посвети голот на свој соиграч.

Најважно е што победивме. А победата е заслужена, затоа што навистина игравме одлично исто како и на претходните мечеви против Торино и Аталанта но тогаш за жал резултатот не беше во наша корист. Сега остваривме добар резултат и сите сме среќни што трудот конечно донесе важна победа. Ја посветувам оваа победа и мојот погодок на Роландо, знаеме дека минува низ лоша повреда, но вчера дојде со нас и тој беше на стадионот да навива за нас. Овој триумф е за него и се надевам дека ќе може наскоро да се врати затоа што многу ни недостасува“, вели Несторовски.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата