x

Нестварна трансформација на Серхио Рамос (ФОТО)

ramos

Серхио Рамос во 2005 година дојде во Реал Мадрид од Севиља, никој не веруваше дека ќе стане легенда на клубот.

Рамос по 15 години изгледа како вистински ѕвер, тој има направено целосна трансформација. Без дилеми тој еден од водечките спортисти во светот по физичките предиспозиции и изгледа неверојатно.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата