Несреќа во скопски Сарај, мотоциклист изгубил контрола и се излизгал по коловозот, итно бил пренесен на клиника.

– На 19.09.2018 година во 19.15 часот на улица „20″ во Сарај мотоцикл „Сузуки” без регистарски ознаки, управуван од Х.И.(18) од Скопје изгубил контрола и се излизгал по коловозот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, кој со друго возило бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември”, но поради карактерот на повредите со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза”, стои во билтенот на МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.