x

Ненад Димитријевиќ со позитивен тест на Ковид-19

dimitrijevic

Членот на Хувентуд, Ненад Димитријевиќ е позитивен на Ковид-19.

Тој е едните кои имаат позитивен тест на коронавирусот, откако во изинатите денови овој тим беше „нападнат“ од вирусот. Клубот објави дека има пет позитивни кошаркари, а денеска беше потврдено дека еден од нив е Димитријевиќ.

Со тоа репрезентативецот е неизвесен за настап на македонскиот национален тим во Талин во квалификациите за ЕП 2022 година.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата