x

Ненад Димитријевиќ во најдобрата млада петорка во Шпанија

Најдобриот македонски кошаркар Ненад Димитријевиќ е избран во најдобарата петорка за млади копаркари во АЦБ Ендеса лигата на Шпанија.

Во општото гласање во кое учевствуваа стручните лица, кошаркари, но и навивачите нашиот Нено заврши како трет што секако е само потврда за одлично одиграната сезона.

Освен Димитријевиќ, во најдобрата петорка се најдоа и Карлос Алосен и Вит Крејчи од Сарагоса, како и Усман Гаруба од Реал Мадрид како и Арнолдас Кулбока од Билбао Баскет

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата