x

Нема потреба од паника: Муслиу ќе игра против Косово!

musliu-2

Висар Муслиу доби црвен картон на мечот со Грузија, и тоа директен. Тоа значи дека би можел да биде суспендиран на неколку мечеви, но нема потреба од паника. Овиој црвен важи само за дуелите во Лигата на Нации, не важи за плеј – офот за пласман на ЕВРО 2021 против Косово, меч кој го играме во октомври.

Интересно за Македонија токму мечот со Косово е на ред.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата