x

Нема позитивни фудбалери на последниот тест – со сите сили летаме кон Тбилиси

trening-reprezentacija-1-1280x640-1

Доаѓаат одлични вести од таборот на нашиот најдобар национален тим пред историскиот меч против Грзија (четврток) за пласман на ЕП 2021 година. Во нашите редови нема позитивни фудбалери, селекторот Игор Ангеловски на располагање ќе го има целиот состав.

Нашата репрезентација утре замина Тбилиси.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата