x

Нема заразени од коронавирус во Милан

Од Милан излегоа со соопштение дека сите нивни играчи се негативни на коронавирусот. Играчите беа тестирани откако се вратија во клубот, и сите тестови се негативни, што значи дека тимот може да почне со тренинзи во групи по најмногу четири играчи и со запазување на мерките.

„Милан ве известува дека од тестовите направени во клубот, нема позитивни резултати на Ковид-19“, се вели во соопштението.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата