x

НЕЗАБОРАВНО, ЕХФ ПОТСЕТУВА: Како Чупиќ ја „матираше“ цела одбрана на ПСЖ и Омејер (ВИДЕО)

Во денови на пандемија коронавирус често пати во отсуство на нови возбудувања сите ги премотуваме лентите од убавите спортски денови.

Денеска тоа го стори ЕХФ, на официјалната „Фејсбук“ страница можеше да го погледнеме незаборавното финале од 2017 година кога Вардар го урна ПСЖ со голот на Чупиќ во самиот финиш и ја освои првата титула во Лигата на шампионите.

Погледнете како изгледаше таа последна акција на македонскиот првак.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата