Најмалку 26 лица загинаа, а 57 се повредени, во невреме кое ја зафати индиската држава Утар Прадаш.

Поради невремето уранати и уништени се голем број куќи, јавија локалните медиуми.

Властите наредија да им се помогне на оние кои се погодени од невремето.

 

 

извор: Makfax