x

Невидено: Кајри Ирвинг како поп ја „исчати“ ТД Гарден во Бостон (ВИДЕО)

irving-pop

Едно од најдобрите имиња во НБА лигата, Кајри Ирвинг, ги шокираше сите пред мечот меѓу Бостон и Бруклин, откако влезе во ТД Гарден со кандило во раце.

Ирвинг сакаше да ја „исчати“ просторијата пред почетокот на средбата, како што може да се види и од видеото.

Дурент се пошегува дека Кајри го направи тоа дома пред да се осмелат да играат „НБА2К“, а Ирвинг потврди: „Не е ништо што не можете да го направите дома“ .

„Нашите предци го правеа тоа цело време. Тоа е чиста енергија, само сакам сè да биде избалансирано. Ја „чадев“ просторијата пред овој натпревар и ќе го сторам тоа пред секој натпревар, ако ми дозволи противничката екипа”, изјави Кајри Ирвинг.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата