x

НЕВИДЕНА БРУКА: Синсинати претстави погрешен тренер

Синсинати го ангажираше некогашниот бек на Манчестер Јунајтед Јап Стам за нов тренер, меѓутоа се избрукаа на претставувањето. Клубот бомбастично го претстави на социјалните мрежи, меѓутоа проблем е тоа што претставиле погрешен тренер.

Точно дека Јап Стам е новиот стратег на американскиот клуб, меѓутоа на фотографијата не е тој. На фотографијата е Тинус ван Туненбрук кој работи во младите категории на Ајакс. Многу личи на Јап Стам, Синсинати не примети, бруката падна и покрај тоа што бргу ја избришаа објавата.

Синсинати се извини и ја исправи грешката и прати точна објава.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата