x

НБА ФИНАЛЕ (РАСПОРЕД): Првата битка в четврток наутро, „мајсторка“ на 14 октомври

nba-final-2020

Откако синоќа кошаркарите на Мајами обебзедија место во големото НБА финале каде ги чека ЛА Лејкерс, НБА лигата и официјално го објави распоредот на финалните натпревари низ кои ќе го добиеме новиот освојувач на шампионскиот прстен.

Серијата стартува во четврток рано наутро во 3 часот по македонско време. Како домаќин на првиот меч ќе се водат Лејкерс. Ѓ

Во продолжение и комплетниот распоред на финалната серија:

Натпревар 1: Четврток (1 октомври) 03:00 ч.

Натпревар 2: Сабота (3 октомври) 03:00 ч.

Натпревар 3: Понеделник (5 октомври) 01:30 ч.

Натпревар 4: Среда (7 октомври) 03:00 ч.

Натпревар 5 Сабота (10 октомври) 03.00 ч.

Натпревар 6: Понеделник (12 октомври) 01:30 ч.

*Мајсторка: Среда (14 октомври) 03:00 ч.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата