x

НБА ПЛЕЈ-ОФ: Тепачка во Орландо (ВИДЕО)

enis-williams

Во плеј-офот во НБА лигата очигледно полека зовриваат страстите. На вечерашниот дуел меѓу Орландо и Милвоки, изби тепачка на теренот.

Средбата се игра во овие моменти, но во втората четвртина физички се пресметаа Марвин Вилијамс и Џејмс Енис. По акцијата на Орландо, се случи туркање во рекетот, а потоа и отворена пресметка на кошаркарите, која изгледаше вака:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата