Билјана Сечивановиќ (44) се омажи за својот долгогодишен партнер Александар Недиќ.

Двојката се венчаше во Гроцка, во присуство на нивните кумови и неколку најблиски луѓе, а пејачката носеше, како и обично, бела венчаница.

Младенците ги пречекаа трубачи по напуштањето на матичната служба.

„Љубовта не ги познава време и години, и ако сакам да кажам„ да “, тогаш ќе го кажам тоа затоа што не го правам тоа за доброто на другите и не обрнувам внимание на коментарите од каква било природа“, рече неодамна Билјана.

Таа и Александар се свршија пред две години во Дубаи, по што започнаа да живеат заедно во прекрасна куќа во Винча.

Пејачката и нејзиниот новопечен сопруг живеат со деца од претходните емотивни врски – нејзиниот син Метеја и неговата ќерка Николина.

Да потсетиме, Билјана го има синот Матеја, кого го доби со бизнисмен од Австрија, кој ја остави кратко откако дозна дека пејачката е бремена.