x

На 17 години ќе игра за сениорски тим: Седлоска потпиша за Локомотива Загреб

img_20200810_151057

Една од најталентираните македонски ракометарки, Андреа Седлоска својата кариера ја продолжува во Хрватска. Нашата репрезентативка потпиша за екипата на Локомотива, на 17 години ќе настапува за сениорскиот состав.

Седлоска беше член на Вардар, има голем потенцијал и во иднина се очекува да биде еден од лидерите во „црвено-жолтиот“ дрес. Потписот за хрватскиот тим е потврда за квалитетот и талентот на македонската ракометарка.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата