x

На потег е Симеоне: Жоао Феликс кршеше столчиња незадоволен од измената!

zoao-feliks

По Љоренте и Суарез, се чини дека во тимот на Атлетико Мадрид има уште еден бунтовник, незадоволен од тоа што е заменет. А тоа е младиот португалец, Жоао Фелис. Имено до градското дерби со Реал Мадрид, се беше прекрасно во таборот на “јорганџиите“, а потоа се случи пораз од “кралевите“ и на површина излегоа сите проблеми. Посебно боде очи потегот на младиот Феликс, кој ненавикнат да биде така заменет, лут и гневен на местото каде што требаше да седне со останатите почна да шутира и да крши столчиња.

Се разбира дека сега на потег е тренерот Диего Симеоне.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата