Балканската пејачка Јелена Карлеуша овој период од летото се почесто во својот дом ги полни батериите за настапите кои ги има во иднина .

По скандалозниот период во својот живот и секс аферата со фудбалерот Огнен Врањеш, смртта на мајка и провокативните изданија во последниот период пејачката никако да одмори ниту од секојдневните написи во медиумите.

Па така овој пат таа реши да одмори во својот дом на Дедиње каде друштво и правеше обично маче кое и дојде на посета.

Вакво секојдневно видео не е прв пат да објави пејачката и да докаже дека живее нормален живот како сите останати.

-На кого ти се закануваш, срам да ти е, викаше Карлеуша на мачето кое и ги пушти нејзините канџи, погледнете.