Во текот на вчерашниот ден во 11 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни работи за фирма, на ул.„Босна и Херцеговина“ во Скопје. Излезено било на местото на настанот од страна на полициски службеници од СВР Скопје.