Изутринава времето во Македонија е облачно со локални врнежи од дожд.

Најмногу дожд во текот на ноќта наврна во Лазарополе, Охрид, Маврово и Претор, а најладно беше во Маврово 3 степени и во Крушево 4 степени.

извор: Makfax