Најмалку четири лица загинаа, едно исчезна и едно е повредено во денешниот пад на хеликоптер во северниот дел од Норвешка, соопшти спасувачката служба.

Во хеликоптерот имало петмина патници и пилот.

Причината за падот на леталото засега не е утврдена.

извор: Makfax