Вечерва од 21 часот, во рамките на првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите после четири години, силите повторно ќе ги одмерат Реал и Манчестер Сити. Ова е најскапиот меч досега, зашто во Лигата на шампионите се немаат сретнато тимови кои вкупно вредат 2,37 милијарди евра.

Кој е вашиот фаворит – тимот кој ги загуби последните два натпревари или тимот кој запиша две победи и беше без примен гол. А доколку сте во дилема кој ги нуди најдобрите коефициенти – одговорот е МахБет.  

Победата на Реал Мадрид е вредна 2.80, нерешениот резултат 3.55, додека коефициентот за победа на Манчестер Сити е 2.50.

 

Во истото време (21 часот) ќе стартува и втората интересна пресметка, односно натпреварот меѓу Лион – Јувентус.

И повторно најдобрите коефициенти се во МахБет – победата на Лион е вредна 3.95, нерешениот резултат 3.35, а победата на Јувентус 2.00

Одиграј тикет во една од обложувалниците на МахБет затоа што само во МахБет имате право на “Cashout” опција.