x

Најдобрите единаесет кои ЕП ќе го гледаат од дома

tim

Штом беа познати сите репрезентации учеснички на следниот Европски шампипонат, автоматски беше составен и тимот на најдобрите поединци кои со своите репреезентации не успеаа да се квалификуваат.

Домонираат репрезентативците на Норвешка, односно Босна и Херцеговина, а нормално тука има место и за Србинот Сергеј Миликовиќ Савиќ еден од најскапите фудбалери на светот.

На голот е пак, веројатно голманот број еден во моментов, членот на Атлетико Мардид и репрезентативец на Словенија, Јан Облак, а на чело секако е тинејџерската сензација на Борусија Дортмунд и селекцијата на Норвешка, Халанд.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата