Најдобрата пријателка на Меган Маркл, Џесика Малруни, го дочекала својот 40-ти роденден во изолација поради коронавирусот.

Во саботата требало да го прослави роденденот во круг на пријатели, но поради спречување на ширењето на вирусот, се одлучила за самоизолација.

Таа засега не покажува никакви симптоми, но во самоизолација мора да биде бидејќи се дружи со Софија Трудо, сопругата на Џастин Трудо, која има коронавирус.

Софија ја ангажирала Џесика како лична стилистка, а странските медиуми пренесуваат дека често биле во контакт.

фото: profimedia