СОСТОЈКИ:

1 пакување шпагети

2 лажици маслиново масло

3 чешниња лук

– кисела павлака

– вода од пилешка супа

– изрендан пармезан   

сол бибер магдонос

Во ова видео можете да погледнете како брзо и лесно се подготвуваат овие шпагети…