x

„Националите“ пристигнаа на местото на историскиот меч (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација веќе е во Тбилиси. Нашите национали стигнаа на местото каде утре од 18 часот ќе го одиграме историскиот меч за пласман на европско првенство.

Селекторот Игор Ангеловски се соочи со неочекувани проблеми пред патувањето поради повредата на Барди и позитивните тестови на Велкоски и Ристевски, но со оптимизам го очекуваме утрешниот дуел.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата