x

Настрада новинарка за време на хокеарски меч (ФОТО)

Барбара Зиаичикова, новинарка која следела хокеј натпреварот во Словачка, пак тешко и го оштетил окото.Веднаш и е извршена операција, но тешко дека ќе може да гледа на тоа око. Станува збор за несреќен случај, што на хокеарски натпревари и не е така реткост. 

„Пакот леташе долго и падна покрај клупата за резервни играчи.Потоа видов како една жена лежи долу на подот, навистина беше мачно“ коментираше еден од присутните. 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата