Вечерва над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова.
Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување.
Македонија со Заев е хибриден режим. Поддршката која масовно ја покажаа македонските граѓани кон ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски е доказ дека се желни за обнова и правда.