Бездомно куче скитајќи низ градот стигнало до салонот на Хјундаи Премиер во Бразил барајќи храна и покрив над главата. Персоналот на автосалонот го забележал кучето како стои пред прозорецот на продавницата, но тие верувале дека застанало само за момент, по што ќе си замине. Но, несреќното животно не се оддалечило од салонот, доаѓало упорно со денови на истото место. Се додека менаџарот Емерсон Маријано не се смилува и решил да го нахрани кучето и да го смести на топло и суво.

Кучето коешто го засакале сите вработени, наскоро станало маскота на салонот. Влакнестиот миленик започнал да го поздравува потенцијалните клиенти со весело мавтање со опашката. Тој дури носи и официјална продажна картичка со своја фотографија околу вратот.

Тие го нарекле Тусон Прајм и начинот на кој комуницирал со луѓето ги воодушевил и персоналот и клиентите.

„Тој дури и го подобри бизнисот со неговата многу грижлива и послушна природа“, вели управникот, кој додава дека некои од клиентите доаѓаат во салонот само за да го поздрават Тусон и да му донесат мал подарок, колаче или играчка.

„Нашата компанија отсекогаш била пријателска кон домашните миленици, па затоа решивме да го покажеме тоа во пракса, така што имаме свои миленичиња во овие периоди кога толку многу животни се напуштени. Тусон ги доби сите неопходни вакцини од ветеринар, а неговиот напредок во Хјундаи значи дека сега се очекува тој да учествува во рекламна кампања“, ја пренесува „Мирор“ изјавата на менаџерот.

View this post on Instagram

Uma segunda-feira nada fácil, tive minha primeira aula de comportamento com meu professor @leonamvalli (já estou obedecendo muito), gravei minha primeira reportagem para a TV com @tvvitoriaes , fiz uma visita de inspeção nos @postosshellprime para conferir de perto a estrutura que meus humanos fizeram para PETs nas lojas de conveniências de todos os postos do grupo (porque agora todas as empresas do Grupo Prime são Pet Friendly), tirar as fotos para meu primeiro parceiro de doações a @alinutrioficial (que irá me ajudar a distribuir muitos alimentos para meus AUmigos de rua e abrigos), fora os atendimentos na loja que modéstia parte, meus clientes de hoje saíram muito satisfeitos! Ja já posto aqui as fotos deste dia para vocês! Obrigado por me ajudarem a mudar a história destes cãozinhos que são como eu fui um dia, tenho os melhores humanos e vamos fazer de tudo para ajudar o maior número de PETs possível ?? Aquele lambeijo ? mais que especial ???? #tucson #prime #hyundai @primehyundai @postosshellprime @alinutrioficial @tvvitoriaes @leonamvalli @emersonribeiromariano @juliapaixao__ @heyhumanosfotografia

A post shared by TUCSON PRIME (@tucson_prime) on

извор: Makfax