Лекар од тетовската клиничка болница бил нападнат од страна на лице од Боговиње.

Како што информираат од МВР, настанот се случил на Психијатриското одделение.

Според пријавеното, потоа тој бил хоспитализаран во болница во Скопје.

Oд полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

извор: Makfax