x

Надал обезбеди четврфинале во Париз

nadal-pariz

Вториот светски рекет, Рафаел Надал се пласираше во четвртфиналето на АТП Мастерсот во Париз. Вечерва во осминафиналето, Надал го совлада Австралиецот Џордан Томпсон во два сета, 6:1, 7:6.

Негов следен противник ќе биде неговиот сонародник Пабло Карењо Буста.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата