Пејачката и победник на ријалити шоуто „Задруга“,Кија Коцкар доби филмска улога, а се појави на премиерата на филмот во кој имаше актерско деби, „Лудило во сабота вечер“.

Кија во овој филм се глуми себе, а за порталот „Србија Данас“ откри дека тоа и било многу тешко, бидејќи како што вели, воопшто не е лесно да се игра самата.

Ова е класен филм направен од студенти. Се играв себеси, имав обожаватели во филмот и морав малку да карикирам- изјави Кија.

Кија не сакаше да го коментира фактот дека нејзината поранешна ривалка Луна Ѓогани е бремена, но сепак одговори на прашањето.

Ова вечер не е местото за тоа прашање, но еве… Секогаш е убаво кога доаѓа дете, изјави Кија.