x

Мурињо ги одбра најдобрите кои ги водеше во својата кариера

Жозе Мурињо во текот на својата кариера освои се што можеше. Португалскиот стручњак правеше чуда со Порто, па застана на „кормилото“ на Челзи, Интер, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и Тотенхем.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата